Enea IRONMAN 70.3 Poznań w TOP 5 na świecie!

Dodane przez dp_admin - pon., 02/05/2024 - 20:17
Zawody serii IRONMAN 70.3 w Poznaniu zajęły 4. miejsce na świecie w zestawieniu IRONMAN Athletes' Choice Awards. Ranking został przygotowany na podstawie opinii samych uczestników zawodów tej kultowej serii.

IRONMAN Athletes' Choice Awards to nagrody przyznawane corocznie przez organizację IRONMAN na podstawie zebranych po zawodach jednolitych ankiet, wypełnianych przez uczestników każdego wyścigu. Wyróżnienia przyznawane są w pięciu kategoriach - oddzielnie oceniane są więc trasy pływackie, rowerowe i biegowe, a pozostałe dwie nagrody bazują na wskaźniku NPS, czyli prawdopodobieństwie, z jakim uczestnicy zawodów polecą start w imprezie swoim bliskim lub znajomym oraz na ogólnym wskaźniku satysfakcji z udziału w danym wydarzeniu.

I to właśnie w tym ostatnim, najważniejszym zestawieniu zawody Enea IRONMAN 70.3 Poznań znalazły się na 4. miejscu wśród wszystkich imprez IRONMAN 70.3 na świecie.

Nie robimy tych zawodów dla nagród, ale takie wyróżnienie oczywiście cieszy. To wyraz uznania dla pracy dziesiątek osób zaangażowanych w organizację wydarzenia, a także setek wolontariuszy, którzy pomagają nam przez cały weekend. Dziękuję każdej zawodniczce i zawodnikowi, którzy poświęcili chwilę czasu, by podzielić się z nami swoimi pozytywnymi wrażeniami z poznańskiego wyścigu i - rzecz jasna - zapraszam na tegoroczną edycję Enea IRONMAN 70.3 Poznań w ostatni wakacyjny weekend.
Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy IRONMAN Poland

Wskaźnik ogólnej satysfakcji uczestników Enea IRONMAN 70.3 Poznań 2023 wyniósł aż 94,87%. Spośród podstawowych elementów wyścigu najwyżej oceniono etap pływacki i atmosferę na finiszu rywalizacji.

Przed poznańskimi zawodami w zestawieniu znalazły się tylko:
- IRONMAN 70.3 Zell am See-Kaprun (Austria);
- IRONMAN 70.3 Jönköping (Szwecja);
- IRONMAN 70.3 Aix-en-Provence (Francja).

 

Trzecia edycja Enea IRONMAN 70.3 Poznań odbędzie się w dniach 30 sierpnia - 1 września 2024 roku. Poza główną rywalizacją na dystansie 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem i 21,1 km biegu, triathloniści będą się też ścigać na dystansie olimpijskim, dostępnym dla zawodników indywidualnych oraz 3-osobowych sztafet. Program weekendu uzupełnią piątkowy Night Run na dystansie 5 km oraz sobotnie biegi Pho3nix IRONKIDS Poznań i zawody Swim Series Poland by AQUA SPEED.

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER STRATEGICZNY

Miasto Gospodarz

SPONSORZY OFICJALNI

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI